Powstanie od kuchni

Jak żyli ludzie podczas Powstania Warszawskiego?powstanie warszawskie Jak radzili sobie z przykrą rzeczywistością? Na te pytania odpowie film Powstanie Warszawskie.

Gdy usłyszałam o tym filmie, powiedziałam sobie, że muszę go obejrzeć. Bardzo interesuję się historią II Wojny Światowej i okresem powojennym. I nagle nadarzyła się okazja – film nakręcony z autentycznych filmów z powstania! Tego nie mogłam przegapić. Więc poszłam z tatą do kina (w ramach prezentu imieninowego) i nie żałuję. Najbardziej się bałam, że na filmie będą pokazane egzekucje, których w czasie wojny niestety było dużo. Na szczęście film opowiadał bardziej o życiu codziennym, niż o samych walkach. Można było zobaczyć np: jak robiono granaty czy drukowano gazetę. Ale film pokazywał również bardziej drastyczne sceny, takie jak ulica po egzekucji, gdzie trup leżał na trupie. A najgorsza z tego wszystkiego była świadomość, że to wydarzenie miało miejsce naprawdę. Fabuła też była ciekawa. Dwóch braci ma nakręcić powstanie takie, jakie było naprawdę.

Nie potrafię płakać na filmach, ale ten film miał w sobie coś, co sprawiało, że łza się w oku kręciła. Polecam każdemu. Moja ocena to 10/10.

Recenzentka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *